Aktualności

Zakończenie kursu „Bezpieczna kobieta 2017”

Data publikacji 26.05.2017

Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie zakończył szkolenie dla kobiet z powiatu żuromińskiego w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Bezpieczna Kobieta 2017r. ”. Realizacja II edycji projektu odbywała się od marca do maja 2017 roku. Dzięki inicjatywie Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie przez 2 lat przeszkolono 40 kobiet z powiatu żuromińskiego.

Kurs składał się z dwóch bloków- teoretycznego i praktycznego. Tematyka szkolenia obejmowała zajęcia teoretyczne z zakresu prawa, psychologii, wiktymologii i ratownictwa medycznego oraz zajęcia praktyczne z zakresu samoobrony. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa kobiet, do przełamania obojętności mieszkańców na przemoc i agresję oraz do promocji zdrowego i aktywnego trybu życia. Nabyta w trakcie szkolenia wiedza może okazać się zbawienna w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

25 maja 2017r. o godzinie 17:00 w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie  odbyło się uroczyste zakończenie programu „Bezpieczna Kobieta 2017r.” podczas którego 20 uczestniczek otrzymało certyfikat ukończenia szkolenia.

Kurs "BEZPIECZNA KOBIETA" realizowany był przez Urząd Gminy i Miasta Żuromin, partnerami była Komenda Powiatowa Policji w Żurominie, Centrum Edukacji i Rozwoju "Logos" oraz Szkoła Aikido "Hidokan Dojo".

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności podniosą poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie nie będzie okazji, aby tę wiedzę wykorzystać w rzeczywistości.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy!

 

st.sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony