Aktualności

POLICJANCI W "ZIELONEJ SZKOLE"

Data publikacji 31.05.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie odwiedzili grupę młodzieży wypoczywającej na „Zielonej Szkole” w miejscowości Boguszewiec.

Wczoraj (30.5) żuromińscy  policjanci spotkali się z 29-osobową grupą gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 2 z Żuromina, którzy razem ze swoimi wychowawcami spędzili trzy dni  w Boguszewcu na tzw. „zielonej szkole”. Podczas rozmowy przeprowadzonej z młodzieżą omówiono nie tylko tematy prewencyjne, ale rozmawiano także o pracy Policji w Żurominie.

Funkcjonariusze przeprowadzili z młodzieżą rozmowę na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

W spotkaniu uczestniczył niezwykły człowiek. Dziennikarz współpracujący ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz lokalnymi mediami: „Kurierem Żuromińskim”, „Nowym Kurierem  Mławskim”. Autor książki „Cień Błyskawicy”. Członek grupy ratownictwa wodnego WOPR – Pan Wiesław Paszta. Jest także instruktorem ogólnopolskiej akcji „Profilaktyka a Ty” (PaT) w ramach autorskiego programu „Profilaktyka a Krótkofalarstwo”.

Pan Wiesław Paszta w ciekawy sposób wskazał młodzieży alternatywne sposoby spędzania wolnego czas: strzelectwo sportowe, żeglarstwo, biegi terenowe czy krótkofalarstwo, którym zajmuje się 20 lat. Przez krótkofalarstwo poznajemy geografię całego świata, doskonalimy języki obce, mamy kontakt z drugim człowiekiem.

Działania wpisały się w kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo".

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony