Aktualności

„Osoba bezdomna wymagająca pomocy” – „kliknij" na KMZB, by uchronić przed wychłodzeniem

Data publikacji 02.12.2022

Temperatury w nocy coraz częściej pokazują ujemne wartości i pierwszy śnieg tej zimy już za nami. Na niekorzystne dla organizmu warunki szczególnie narażone są osoby zagrożone bezdomnością . Reagujmy! nie bądźmy obojętni na losy drugiego człowieka, nasza interwencja może komuś uratować życie. Przypominamy, że problem można zgłosić także w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, klikając w zakładkę „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

Pierwsze przymrozki i minusowe temperatury już za nami. Na niekorzystne dla organizmu warunki szczególnie narażone są osoby zagrożone bezdomnością, dlatego policjanci żuromińskiej komendy policji, jak co roku prowadzą działania prewencyjne polegające na sprawdzaniu potencjalnych miejsc przebywania tych osób. Sprawdzają pustostany, piwnice bloków czy tereny ogródków działkowych. Jeśli są jednak inne miejsca, o których mogą wiedzieć mieszkańcy naszego powaitu warto zareagować i powaidomić o tym słuzby.

Pilne przypadki możemy zgłaszać dyżurnemu żuromińskiej policji pod numerem: 47 703 52 00.

Również właściwym narzędziem w rękach społeczeństwa jest aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie w przypadku wiedzy m.in. o osobach bezdomnych można w sposób anonimowy skorzystać aplikacji i zakładki „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Ten sygnał napewno zostanie sprawdzony przez policjantów. Pamiętajmy, że w przypadku PILNEGO zgłoszeia wymagające szybkiego reagowania niezbędny jest numer alarmowy 112 lub bezposredni kontakt z dyżurnym żuromińskiej policji - 47 703 52 00.

Reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy niewiele czasu, aby doszło do wyziębienia organizmu lub zamarznięcia. Również osoby będące pod działaniem alkoholu, są bardziej narażone na wyziębienie organizmu, które po jego wypiciu mają złudne poczucie rozgrzania, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na takie  osoby, które przebywają w miejscach publicznych bądż odosobnionych.

Nie bądźmy obojętni, nasza reakcja może uratować komuś życie!

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony