Aktualności

Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 18.05.2023

Czym zajmują się policjanci? Kiedy i jak wezwać ich na pomoc? Jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy – to tylko niektóre pytania i tematy, z którymi mierzyli się mundurowi żuromińskiej komendy Policji podczas wizyty w Przedszkolu w Bieżuniu.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne. Tak było też i dzisiaj, kiedy to policjanci z żuromińskiej komendy Policji odwiedzili przedszkolaków z Bieżunia.

Przeprowadzone spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym o podstawowych zasadach ich bezpieczeństwa podczas przebywania w domu, na podwórku oraz podczas poruszania się po drogach publicznych pieszo, rowerem, a także podróżowania samochodem. Policjanci przekazywali dzieciom jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się po drodze, aby unikać na niej zagrożeń oraz na co zwrócić uwagę, aby nie ulec wypadkowi. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom również o tym, że nosząc na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczni na drodze przez kierujących pojazdami.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Dzieci usłyszały o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Największe zainteresowanie i radość  wzbudził radiowóz, możliwość obejrzenia pojazdu od środka i włączenie sygnałów jak do pościgu.

Z pewnością dzięki takim spotkaniom żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony