Aktualności

Policyjna akcja „NURD”

Data publikacji 29.06.2017

Policjanci żuromińskiej drogówki przeprowadzą dziś akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach powiatu żuromińskiego. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą egzekwowali stosowanie przez nich przepisów.

W dniu dzisiejszym (28.06)  na terenie powiatu żuromińskiego policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zasadniczym celem tej akcji jest egzekwowanie przez funkcjonariuszy stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami.

W trakcie działań policjanci zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi, zgodne z przepisami poruszanie się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz propagowanie używania przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych.

Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów, aby korzystali z elementów odblaskowych, co w znacznym stopniu zwiększa ich bezpieczeństwo na drodze, a do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

 

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony