Aktualności

Egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 14.06.2024

W ramach akcji prewencyjnej ” Kręci mnie Bezpieczeństwo” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie przeprowadzili dwa egzaminy na kartę rowerową. Oceniali umiejętności młodych cyklistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Żurominie, którzy na placu manewrowym wykazywali się wiedzą z ogólnych przepisów prawa o ruchu drogowym.

Przystępujący do egzaminu praktycznego uczniowie w pierwszej kolejności  pozytywnie przeszli w swoich szkołach test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego co dało przepustę do przystąpienia do egzaminu praktycznego na swoje pierwsze "prawo jazdy". Policjanci zanim przystąpili do oceny umiejętności praktycznych uczniów  przypominali i uczulali najmłodszych  jak ważna jest zdybta przez nich wiedza zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Przekazywali praktyczną wiedzę którą będą mogli wykorzystywac podczas przejażdżek rowerowych i cieszyć się z chwil spędzonyc na świeżym powietrzu.

Mundurowi podkreślili jak ważne jest korzystanie przez cyklistów z dróg rowerowych i odpowiednie wyposażenie roweru. Zwracali uwagę na bezpieczne i rozsądne korzystanie z dróg. Policjanci zachęcali aby korzystać z kasku ochronnego mimo to, że nie jest on obowiązkowym wyposażeniem cyklisty, a w razie niekontrolowanego upadku może okazać się najważniejszym elementem wyposażenia rowerzysty.

Wszystkie dzieci znakomicie poradziła sobie z egzaminem praktycznym, jak również wykazały się dobrą znajomością przepisów prawa o ruchu drogowym, przez co zasłużyły na upragnioną kartę rowerową.

Gratulujemy nowym kierującym zdobycia pierwszych uprawnień uczestnika ruchu drogowego.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony