Aktualności
Rozmiar czcionki
-
NIETRZEŹWI I NIEODPOWIEDZIALNI ZA KÓŁKIEM
Nawet niewielka ilość alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu mają problem z oceną odległości, prędkości, puszczają „hamulce” czy zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących.
Dodano: 27.02.2023 -
Za szybko w zabudowanym
Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność. Dlatego policjanci żuromińskiej drogówki z pełną stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych.
Dodano: 27.02.2023 -
Zagrożenia związane z sezonem grzewczym
W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny, nie ma smaku, ani zapachu.
Dodano: 27.02.2023
NIETRZEŹWI I NIEODPOWIEDZIALNI ZA KÓŁKIEM
Za szybko w zabudowanym
Zagrożenia związane z sezonem grzewczym