Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyliśmy jesienną edycję akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

Od 5 września do końca października na terenie powiatu żyrardowskiego przedszkolaki oraz uczniowie szkół wzięli udział w 13 happeningach pod hasłem: „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Na bieżąco relacjonowane były przebiegi akcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Także kierowcy w pozytywny sposób odebrali ten niecodzienny sposób zwrócenia uwagi na pieszych i przypomnienia najważniejszych zasad do jakich należy się stosować przy „zebrach”. Akcja wraz z kolejny

Akcję rozpoczęliśmy 5 września- wtedy podczas napiętego dnia odwiedziliśmy, aż cztery placówki: Szkołę Podstawową w Puszczy Mariańskiej, Szkołę Podstawową w Guzowie, Miejskie Przedszkole nr 2 w Żyrardowie i na końcu w samym centrum miasta Miejskie Przedszkole nr 9 w Żyrardowie.  Tylko tego dnia w akcji wzięło udział około 550 dzieci i młodzieży. A na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie przyłączył się do Nas Prezydent Miasta Żyrardowa Pan Wojciech Jasiński. Relacje z inauguracji akcji w Żyrardowie mogliśmy zobaczyć w regionalnej TVP Warszawa, ale także w ogólnopolskim Teleexpresie! Dzięki uprzejmości operatora- Pana Grzegorza Nowakowskiego powstał genialny film trafnie pokazujący zamysł akcji. Kolejne happeningi odbywały się co kilka dni w różnych miejscach powiatu. Szkoła Podstawowa we Mszczonowie, Szkoła Podstawowa w Wiskitkach , Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 10 w Żyrardowie , Miejskie Przedszkole nr 5 w Żyrardowie oraz Szkoła Podstawowa w Miedniewicach to placówki, w których wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji, przypominając kierowcom o obecności pieszych.  Zarówno w Szkole Podstawowej w Wiskitkach jak i w Szkole Podstawowej we Mszczonowie byliśmy po 3 razy z uwagi na bardzo dużą ilość dzieci. Wraz z kolejnymi happeningami oprócz kamizelek i odblasków czy zebrowych pasków, pojawiły się transparenty i plakaty wykonane przez dzieci, które podczas happeningu wykrzykiwały hasło „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” dodatkowo zwracając na siebie uwagę.

 

Łącznie w akcji wzięło udział około 1740 dzieci i młodzieży oraz dodatkowo ich wychowawcy i opiekunowie. Dzieciaki oprócz frajdy i kreatywności jaką musiały się wykazać w ramach akcji wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

 

Dziękuję wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, opiekunom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w happeningi- by poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu. Dyrektorom za przystąpienie do akcji i propagowanie bezpieczeństwa na drogach.

 

Za wsparcie akcji szczególnie dziękujemy:

  • Partnerowi: redakcji tygodnika „Głos Żyrardowa i Okolic” za materiały promocyjne; redaktorowi Tomaszowi Imińskiemu za zapał i uwiecznianie akcji a także jej promowanie.
  • Pani Annie Wrzesień i Panu Grzegorzowi Nowakowskiemu za wsparcie medialne
  • Centrum Ubezpieczeń Tomasz Gręda- za przekazane dla dzieci odblaski.
  • Urzędowi Gminy Wiskitki za działania promocyjne i przekazanie upominków dla dzieci

 

Do zobaczenia na wiosnę!!

 

 

 

 Foto:T. Imiński, KPP, archiwa szkół

asp. Agnieszka Ciereszko

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony