Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Andrzejki 2016"-więcej policjantów na drogach

Data publikacji 24.11.2016

Ostatni weekend listopada to tradycyjnie okazja do zabawy i spotkań w wieczór „Andrzejkowy”. W najbliższe dni, w tym głównie 26 (sobota) i 30 (środa) listopada br. policjanci z mazowieckiej drogówki zwiększą aktywność w zakresie kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Działania odbędą się w ramach ogólnokrajowej akcji „Alkohol i narkotyki”. Przestrzegamy zatem osoby udające się na spotkania 
i okolicznościowe imprezy przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Pamiętajmy 
przede wszystkim o tym, że na drodze nie jesteśmy sami i nieśmiertelni, że każdy chce wrócić szczęśliwie do swoich bliskich.

 

Pamiętaj!!!

  • Piłeś – nie ryzykuj – zamów taksówkę

  • Skorzystaj z komunikacji miejskiej

  • Wracaj do domu z osobą trzeźwą

 

 

Widzisz osobę, która chce wsiąść za kółko, a wcześniej spożywała alkohol? 
– zareaguj, zrób wszystko aby uniemożliwić jej ten zamiar. Działając w ten sposób uratujesz jej życie, a być może jeszcze komuś, komuś z Twoich bliskich!

 

 

Wiele osób doskonale bawi się bez alkoholu. Pomyśl, może warto spróbować!!!

 

 

Jeżeli jednak wybraliście imprezę na której podawany jest alkohol, a bawicie się 
w większym gronie – wybierzcie spośród siebie kierowcę, do którego macie zaufanie, który do końca imprezy nie zajrzy do kieliszka i bezpiecznie odwiezie Was do domu.

 

 

 
Największą ceną Twojego lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniesz do końca życia. Pamiętaj, że za każdą tragedią kryje się dramat rodziny.

 

 

 

 

WRD KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony