Aktualności

Podsumowanie społecznej debaty ewaluacyjnej

Data publikacji 25.11.2016

W środę o 16:00 odbyła się społeczna debata ewaluacyjna podsumowująca wnioski złożone podczas debaty zorganizowanej 19 lutego tego roku. Debata została zainicjowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie- mł. insp. Arkadiusza Zgieba, który przewodniczył jej w towarzystwie Starosty Powiatu Żyrardowskiego- Wojciecha Szustakiewicza oraz Prezydenta Miasta Żyrardowa- Wojciecha Jasińskiego.

Na początku mł. insp. Arkadiusz Zgieb zaprezentował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu żyrardowskiego oraz przedstawił realizację wniosku złożonego podczas lutowej debaty tj.: uznanie za miejsce zagrożone obrębu ulic: Środkowa, Okrzei, Krótka. Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie przedstawił, że od lutego do 22 listopada w ten rejon kierowany były służby prewencyjne KPP w Żyrardowie oraz patrole Poododdziałów Prewencji w Radomiu. W tym okresie a obrębie tych ulic odnotowano jedną potwierdzoną interwencję, która została zakończona wobec uczestników pouczeniem oraz nałożeniem mandatu karnego.

 

Kolejnym punktem prezentacji było przedstawienie nowych narzędzi policji:

  • aplikacji mobilnej „Moja Komenda” , która pozwala w prosty sposób za pomocą urządzeń mobilnych znaleźć dane najbliższej komendy oraz dzielnicowego.
  • Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, interaktywnej platformy dzięki której mieszkańcy powiatu mogą nanosić na mapę zagrożenia, które w ich odczuciu wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Mł. insp. Akradiusz Zgieb przedstawił również ilość zagrożeń naniesionych na mapę na terenie naszego powiatu od początku jej funkcjonowania na Mazowszu.

 

Następnie przedstawione zostały założenia narodowego programu bezpieczeństwa w ruchu drogowym „B&N” wraz z głównymi informacjami wskazującymi na przyczyny wypadków- tak aby obecnym zwrócić uwagę na zagadnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po prezentacji przyszedł czas na dyskusję. Podczas dyskusji mieszkańcy podnieśli trzy zagadnienia:

  • Założenie progów zwalniających na ul. Żeromskiego z uwagi na duże natężenie ruchu oraz umieszczenie zakazu parkowania po jednej ze stron tej ulicy.
  • Utworzenie większej ilości miejsc parkingowych m.in. w centrum Żyrardowa
  • Zmiana i upłynnienie organizacji ruchu na ul. De Girarda- w okolicy Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie.

 

Podczas debaty Prezydent Miasta Żyrardowa zobowiązał się w najbliższym czasie przekazać do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie jedno mieszkanie w celu przeznaczenia go pod wynajem policjantom, tak by Ci pochodzący z odległych zakątków kraju chcieli związać się z miastem i komendą na dłużej.

 

 

asp. Agnieszka Ciereszko

Powrót na górę strony