Aktualności

Policjanci poszukują sprawczyń kradzieży teczki

Data publikacji 30.09.2025

Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie prowadzi postępowanie w związku z kradzieżą teczki, do której doszło 5 września 2025 r. około godziny 13 w mieszkaniu przy ul. Kpt. Pałaca w Żyrardowie.

Dwie nieznane kobiety, pod pretekstem udzielania pomocy seniorom w pracach domowych, weszły do mieszkania mężczyzny i dokonały kradzieży czarnej teczki w formacie A3, w której znajdowały się rzeczy osobiste należące do seniora. Pokrzywdzony natychmiast pobiegł za sprawczyniami i próbował je zatrzymać, jednak po chwili zabrakło mu sił. Wtedy w pościg za kobietami ruszyła grupa chłopców, którzy odzyskali teczkę i zwrócili ją właścicielowi.

W związku z tym zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które były świadkami zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawczyń. Zwracamy się również z prośbą do chłopców, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pomogli w odzyskaniu walizki - o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie.

Prosimy kontaktować się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie (tel. 47 705 82 00) lub z prowadzącym postępowanie st. post. Krystian Świeca, tel. 47 705 8 116, e-mail: krystian.swieca@ra.policja.gov.pl.

Autor: sierż. szt. Julia Szczygielska

Powrót na górę strony