Aktualności

Weekendowa akcja „Trzeźwość” na drogach powiatu żyrardowskiego

Data publikacji 21.04.2026

W sobotę i niedzielę, 18-19 kwietnia 2026 r., na drogach powiatu żyrardowskiego od wczesnego poranka trwała akcja „Trzeźwość”. W ciągu tych dwóch dni policjanci skontrolowali ponad 731 kierujących, eliminując z ruchu 13 osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub bez wymaganych uprawnień.

Policjanci w wyznaczonych miejscach prowadzili intensywne kontrole trzeźwości, zatrzymując do sprawdzenia praktycznie każdy nadjeżdżający pojazd. W ciągu dwóch dni przebadano aż 731 kierujących.

Wyniki działań pokazują, że mimo wieloletnich kampanii i apeli, problem nietrzeźwych kierowców wciąż pozostaje aktualny. Policjanci ujawnili 9 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich było 4 rowerzystów i kierujący motorowem, który dodatkowo nie posiadał uprawnień. W dwóch przypadkach konieczne było zatrzymanie prawa jazdy. Podczas kontroli natrafiono również na 4 innych kierujących, którzy nie mieli uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci podkreślają, że każdy taki przypadek to potencjalna tragedia, której można było uniknąć. Jazda po alkoholu wciąż pozostaje jednym z najpoważniejszych zagrożeń na drogach, a nietrzeźwi kierujący są częstą przyczyną wypadków o najcięższych skutkach.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i przypomina, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od decyzji podjętej jeszcze przed uruchomieniem silnika.

 

sierż.szt. Monika Michalczyk

Powrót na górę strony