Nietrzeźwi kierowcy narazili zdrowie i życie dziecka - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy narazili zdrowie i życie dziecka

Data publikacji 08.07.2019

Policjanci z Komisariatu w Mszczonowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to do 2 lat pozbawienia wolności

Dziś tuż po północy funkcjonariusze policji z polecenia dyżurnego żyrardowskiej komendy udali się na obrzeża miasta Żyrardów gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Patrol zauważył pojazd marki Opel Astra, który uderzył w słup energetyczny oraz w siatkę pobliskiej posesji. Na miejscu jednak nie było żadnych osób. Po krótkiej obserwacji terenu dostrzegli kobietę i mężczyznę wraz z 1,5 rocznym dzieckiem. Podczas prowadzonej rozmowy mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu a u dziecka zauważyli odrapania i zasinienia. Wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła dziecko do szpitala w Warszawie a jego opiekunów przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Badanie wykazało, że 25-latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2,0 ‰ tak samo jak jej 24-letni partner, którego wynik to 1,62‰. Oboje zostali przetransportowani do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. W chwili obecnej toczy się postępowanie, które ma na celu wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz wskazać osobę, która prowadziła samochód. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawowanie opieki nad niepełnoletnim dzieckiem w stanie nietrzeźwości oraz  narażenie jego zdrowia i życia również nie uszło uwadze policjantom, dlatego też o sytuacji został poinformowany Sąd Rejonowy w Żyrardowie aby jak najszybciej móc skontrolować sprawowaną władzę rodzicielską nieodpowiedzialnych rodziców.

 

st.post. Monika Helińska

Powrót na górę strony
-->