Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 31.08.2020

Świadkowie bez wahania ujęli nietrzeźwego kierującego, który dodatkowo kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. Teraz 32-letni żyrardowianin za swój czyn odpowie przed sądem.

W piątkowe popołudnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego na terenie miasta. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że sposób w jaki mężczyzna poruszał się renaultem po ulicach miasta wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dwaj mężczyźni będący świadkami zdarzenia, widząc to, bez wahania zatrzymali pojazd, a kierującemu uniemożliwili dalszą jazdę.

Jak się po chwili okazało podejrzenia świadków były słuszne. 32-letniego żyrardowianina policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał ponad 2 promile. Dodatkowo kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd aktualnych badań technicznych. Co więcej jadąca z nim 47-letnia pasażerka również była pijana. Jej badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile.

Dowód rejestracyjny został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking policyjny. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Autor: mł. asp. Emilia Wielorańska

Powrót na górę strony
-->