Agresywny mężczyzna znieważył policjantów - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Agresywny mężczyzna znieważył policjantów

Data publikacji 31.08.2020

Uciekał, był agresywny, używał słów wulgarnych oraz znieważył policjantów. Teraz o losie 25-letniego mieszkańca gminy Mszczonów zdecyduje sąd.

W miniony piątek po południu mundurowi z Mszczonowa zostali skierowani przez dyżurnego na jedną z ulic miasta, gdzie jak wynikało ze wstępnych ustaleń kierujący, jak i pasażer poruszający się bmw mieli być nietrzeźwi, a dodatkowo w pojeździe miało być małe dziecko. Kierujący autem (25 lat) na widok oznakowanego radiowozu próbował uciekać pieszo. Po chwili uciekiniera zatrzymały postronne osoby. Agresywny mieszkaniec gminy Mszczonów używał słów wulgarnych, nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń oraz znieważył funkcjonariuszy. W aucie był też pijany pasażer. Jego badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile. 11-letni chłopiec został przekazany pod opiekę matce.

25-latek został osadzony w policyjnej celi. Usłyszał już zarzut znieważenia policjantów, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności. Pobrano mu także krew do badań na zawartość alkoholu. Może on również usłyszeć zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. A za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: mł. asp. Emilia Wielorańska

Powrót na górę strony
-->