Dzielnicowy bliżej nas! Poznaj swojego dzielnicowego – sierż. Monika Chodorek
Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.
Kolejnym dzielnicowym którego chcielibyśmy dziś bliżej przedstawić to sierż. Monika Chodorek dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Pani Monika jest jednym z najmłodszych i najkrócej pełniących służbę mundurowych jako „policjant pierwszego kontaktu”, jednak swoim zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy dorównuje innym.
Dzielnicowa wstąpiła w szeregi żyrardowskiej Policji w listopadzie 2017 roku. Po półrocznym szkoleniu podstawowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła służbę w Wydziale Prewencji KPP Żyrardów jako „patrolowiec” w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Tam poznała specyfikę miasta za równo pod względem terenowym jak i osobowym. Wraz z innymi policjantami dbała o bezpieczeństwo żyrardowian i o porządek publiczny w mieście. Od marca 2019 roku Pani Monika została „wykroczeniowcem”. Do jej zadań należało przyjmowanie oraz realizacja wniosków dotyczących wykroczeń. Zajmowała się tym do maja 2020 roku. To właśnie od tego momentu została dzielnicową rejonu I (osiedle Wschód). Skontaktować się z nią można pod nr tel.: 47 70 581 36 lub 519 035 384. Przypominamy, że jeżeli dzielnicowego nie ma w chwili obecnej na służbie telefon zostanie przekierowany do dyżurnego jednostki.
Pani Monika wzięła pod swoje skrzydła mieszkańców z ulic:
Chabrowa, Glebowa, Konwaliowa, Łąkowa 11 – 13, Marii Nietrzebki nr posesji 2-24, Parkingowa nr posesji 2-30, Pszeniczna, Północna (posesje o nr nieparzystej do skrzyżowania z ul.Witosa), Plonowa, Pustynna, Rumiankowa, Kpt. Stanisława Pałaca nr posesji 39-49 ( nieparzyste), Jana Skrowaczewskiego nr posesji 1- 35 (nieparzyste), Wincentego Witosa 105 – 175 (nieparzyste), Wiolinowa, Żytnia, 1 Maja 180 – 214 (parzyste).
Co pół roku każdy dzielnicowy musi stworzyć plan priorytetowy. Jest to plan działania mający na celu wyeliminowanie najczęściej zgłaszanych problemów. Dzielnicowa w obecnym półroczu postanowiła zająć się problemem spożywania alkoholu w rejonie sklepu spożywczego na ul. Parkingowej.
Ale to nie wszystko. Pani Monika pełni również rolę dzielnicowego w rejonie nr VII (Zatorze). Jest to funkcja pełniona tymczasowo w zastępstwie za innego dzielnicowego, co oznacza, że mieszkańcy ulic: Gen. Józefa Bema, Browarna, Brzozowa, Chmielna, Chocimska, Cieszyńska, Gen. Jarosława Dąbrowskiego, Jana Długosza, Dolnośląska, Grunwaldzka, Władysława Jagiełły, Jaktorowska, Jałowcowa, Jaśminowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jeleniogórska, Jesionowa, Kanałowa, Jana Kasprowicza, Kolejowa, Mikołaja Kopernika, Krzysztofa Kolumba, Krakowska, Zygmunta Krasińskiego, Królewska, Książęca, Joachima Lelewela, Leszczynowa, Leśna, Letnia, Makowa, Jana Matejki, Mazowiecka, Adam Mickiewicza, Mieczysławowska, Mieszka I, Mieczysława Niedziałkowskiego, Nizinna, Cypriana Kamila Norwida, Noworadziejowska, Olszowa, Opolska, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz ze szlakiem kolejowym, Emilii Plater, Południowa, Poprzeczna, Adama Próchnika, Przyszłości, Racławicka, Radziejowska, Władysława Reymonta, Rolna, Roszarnicza, Równoległa, Ks. Piotra Skargi, Skierniewicka Skwer RUUKKI, Słowiańska, Sosnowa, Św. Jana, Topolowa, Towarowa, Traugutta, Leona Wasilewskiego, Wawelska, Wesoły Zaułek, Wiosenna, Wojska Polskiego, Wrocławska, Zielona, Ziołowa, Żniwna
również mogą czuć się bezpiecznie i korzystać z pomocy dzielnicowej.
Autor: sierż. Monika Helińska