Pomimo pięknej pogody w miniony weekend doszło aż do 13 zdarzeń drogowych - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Pomimo pięknej pogody w miniony weekend doszło aż do 13 zdarzeń drogowych

Data publikacji 21.09.2020

Tylko w miniony weekend doszło do 13 zdarzeń drogowych z których 3 to wypadki a 10 kolizje. Z powodu złego stanu technicznego samochodów 13 kierujących straciło dowody rejestracyjne od pojazdów a jednemu kierującemu za niestosowanie się do określonej przepisami prędkości zatrzymano prawo jazdy. Policja apeluje o rozwagę, zwiększenie koncentracji i czujność.

Miniony weekend był szczególnie pracowity dla policjantów ruchu drogowego. W tym czasie na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do 13 zdarzeń drogowych z których trzy to wypadki. O pierwszym  z nich oficer dyżurny żyrardowskiej policji został poinformowany kilka minut przed godziną 20:00 w piątek. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie okazało się, że kierujący oplem  doprowadził do zderzenia z zaparkowaną toyotą. W wyniku czego opel dachował a pasażerka z tego samochodu zostałą przetransporotwana do szpitala. 19 – latek był trzeźwy jednak jego samochód po zdarzeniu był w złym stanie technicznym co skutkowałol zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.  


Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na terenie gm. Wiskitki. Tam 30 – latek kierując oplem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącej z naprzeciwka 43-letniej kobiecie doprowadzając do zderzenia z nissanem. W wyniku czego do szpitala została przetransporotwana pasażerka opla oraz kierująca nissanem
Sprawcą kolejnego groźnego wypadku był rowerzysta, który w Mszczonowie nie zastosował się do znaku drogowego STOP i spowodował wypadek uderzjąc w fiata. Rowerzystę przewieziona do szpitala, a w związku z uszkodzeniami pokolizyjnymi kierowcy fiata zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu.


W weekend zatrzymano również pasjonata szybkiej jazdy. Kobieta jadąc audi nie stosowała się do ograniczeń prędkości jakie obowiązują w miejscowości Wycześniak. W terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 105 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
Pamiętajmy!

Piękna pogoda, czy prosty odcinek drogi nie dają nam przyzwolenia do zapominanie o przepisach ruchu drogowego i o innych jego uczestnikach


Autor: sierż. Monika Helińska

Powrót na górę strony
-->