Śmiertelny wypadek w Józefowie, apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Śmiertelny wypadek w Józefowie, apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach

Data publikacji 27.10.2020

Wczoraj na jednej z dróg powiatu żyrardowskiego miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. W Józefowie, na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn, kierowca forda zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, byli czujni i z rozwagą korzystali z komfortu podróży samochodem. Czasami wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji.

Tragiczny wymiar miało zdarzenie drogowe, do którego doszło wczorajszej nocy w miejscowości Józefów. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, kierowca forda, jadąc w kierunku trasy skierniewickiej uderzył w jadący samochód ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął kierowca forda.

Postępowanie w tej sprawie będzie teraz prowadziła Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie w ramach, którego będą wyjaśniane wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Ostatnie dni przyniosły zmianę pogody, jednak jak mówią prognozy, pogoda znów może ulec zmianie. W tym właśnie czasie warto być przygotowanym do podróży. Oprócz skupienia, rozwagi, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, należy jeszcze pamiętać o tym, aby wybierając się np. w dalszą podróż - być wypoczętym. Warto też zadbać o stan techniczny samochodu, oświetlenie, opony czy hamulce.

Policyjny apel ma uświadomić kierowcom, jak delikatne i kruche jest ludzkie życie.

Kierowco, pamiętaj, aby jechać ostrożnie.

sierż. Monika Helińska

 

Powrót na górę strony
-->