Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas! Poznaj swojego dzielnicowego – asp. sztab. Jarosław Lewandowski

Data publikacji 05.11.2020

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego.

Aspirant sztabowy Jarosław Lewandowski policjantem jest od roku 1997. W tym samym roku jako młody policjant rozpoczął szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkoleniowym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu zs. w Brzegu. Po zakończeniu szkolenia rozpoczął służbę w Komisariacie kolejowym w Żyrardowie. Po roku służył jako patrolowiec w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji w Żyrardowie.  Od tego momentu jego policyjna ścieżka przebiegała w Wydziale Prewencji i choć w latach 2001-2004 zajmował stanowisko konwojenta w Wydziale Konwoju to na kolejne 5 lat wrócił do patrolu. W roku 2009 rozpoczął służbę w Posterunku Policji w Puszczy Mariańskiej, gdzie po 3 latach został dzielnicowym.

W roku 2018 otrzymał tytuł "Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2018" na powiat żyrardowski zdobywając ponad 2 tys głosów czym zdeklasował innych policjantów biorących udział w konkursie.

Dzielnicowy służby pomocą i dobrą radą w szczególności mieszkańcom Puszczy Mariańskiej oraz mieszkańcom jej gminy.

Skontaktować się z nim można telefonicznie pod nr: 506-905-694 lub 47 70 582 80 oraz w sposób mailowy dzielnicowy.puszczamarianska@ra.policja.gov.pl.

 

Autor: sierż. Monika Helińska

Powrót na górę strony
-->