Aktualności

Mimo zatrzymanego prawa jazdy, nietrzeźwy mężczyzna usiadł za kierownicą. Mszczonowscy policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Data publikacji 09.11.2020

Mieszkaniec gminy Nadarzyn mając w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu usiadł za kierownicą. Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy kierowcy BMW. Za swoje zachowanie 31-latek będzie odpowiadać przed sądem.

Mszczonowscy mundurowi patrolując drogę krajową nr 50 zauważyli bmw, którego styl jazdy wskazywał, że może się nim poruszać nietrzeźwy kierowca. Już po chwili obserwacji zatrzymali samochód i powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie

Przeczucie ich nie zawiodło, ponieważ po wykonaniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że kierowca ma w organizmie ponad 2,5 promila. W trakcie wykonywania czynności okazało się również, że mieszkaniec gminy Nadarzyn już wcześniej stracił prawo jazdy, a zatem prowadził samochód bez uprawnień. BMW którym jechał, zostało zabezpieczone i odstawione na parking.

Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w znacznym stopniu wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdą sytuację, kiedy sposób jazdy innego kierującego wzbudza nasze podejrzenie, powinniśmy zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.

Autor: sierż. Monika Helińska

 

 

Powrót na górę strony
-->