Inauguracja akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Inauguracja akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

Data publikacji 14.09.2021

Jak co roku żyrardowska Policja wraz z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie wzięła udział w happeningu zorganizowanym przy jednym z przejść dla pieszych w mieście. "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami ciała, a czasem też największą tragedią. Niestety spora liczba takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, więc tam, gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem, żyrardowscy policjanci już po raz kolejny przygotowali akcję profilaktyczną - Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!

Mimo tego, że podczas happeningu dotykamy jednego z najpoważniejszych problemów, kampania jest realizowana w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych i właśnie ona, jako symbol została wykorzystana w przekazie policjantów. Jest ona widoczna na naklejkach i zawieszkach przekazywanych kierującym, jak i na banerach, które z całą pewnością jeszcze nie raz będzie można zobaczyć.

W realizację kampanii oprócz Policji zaangażowały się także placówki oświatowe z powiatu żyrardowskiego. Dziś przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 9 w Żyrardowie ubrane w kamizelki odblaskowe wraz z własnoręcznie wykonanymi transparentami apelowały do kierowców o ostrożną i bezpieczną przy przejściach dla pieszych.

 

Autor: podkom. Emilia Bodych

Foto: Wydział Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa

Powrót na górę strony
-->