Aktualności

Dołącz do nas - nowy spot promujący służbę w Policji

Data publikacji 28.07.2022

Zostań jednym z nas - to główne przesłanie spotu promującego służbę w Policji, który powstał z inicjatywy żyrardowskich mundurowych. Film ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji.

Policjanci z Żyrardowa kolejny raz zrealizowali film, który ma promować służbę w Policji. Realizacją pomysłu zajęła się st. sierż. Monika Michalczyk przy współpracy z Centrum Kultury w Żyrardowie, która wymyśliła scenariusz do filmu. Ale to dopiero początek. Kolejne tygodnie przyniosły nawiązywanie współpracy z kolejnymi osobami, bez których spot by nie powstał. W spot zaangażował się Eryk Wawrzyniak z TVŻ - Telewizja Żyrardowska, który utrwalił i zmontował sceny filmowe. Asp. sztab. Robert Błaszczyk funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz jego nierozłączny przyjaciel pies służbowy Oksa, którzy pomogli nam nagrać scenę poszukiwań osoby zaginionej.  Klub strzelecki STRZELEC Żyrardów, który użyczył nam strzelnicy. Czynni policjanci i policjantki z KPP w Żyrardowie: st. post. Sebastian Świątek, st. sierż. Martyna Jagieła, st. sierż. Mateusz Jaguszewski, sierż. Seweryn Jaworski, mł.asp. Patrycja Kieszek, st. sierż. Damian Stegieno, post. Patryk Łysiak sierż. Jarosław Łagód, asp. sztab. Paweł Głogowski zagrali samych siebie - mundurowych, którzy na co dzień pomagają innym i tym sposobem zachęcają niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji.

Warto podkreślić, że to już kolejny film promujący pracę policjantów zrealizowany przez żyrardowskich policjantów.

Policjanci garnizonu mazowieckiego zachęcają młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Odbywają spotkania z licealistami, studentami. W czasie spotkań z młodzieżą policjanci rozdają m.in. materiały, które powstały w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu. Można wtedy zdobyć informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji.

Zachęcamy do obejrzenia spotu https://fb.watch/eDs-cncAih/

Autor: si. sierż. Monika Michalczyk

Powrót na górę strony