Aktualności

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Data publikacji 20.10.2022

Żyrardowska policja prowadzi czynności, które mają wyjaśnić przyczynę i okoliczności tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła 42-letnia rowerzystka. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

W środę (19.10) około godziny 17 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze W719 w Żyrardowie. Skierowani na miejsce wypadku policjanci wstępnie ustalili, że doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego pojazdem ciężarowym. Pomimo udzielenia pomocy cyklistce, 42-letnia kobieta niestety zmarła na miejscu zdarzenia. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Wcześniej zapadający zmrok prowadzi do mniejszej widoczności na drodze.

Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu jednośladu. Piesi poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym powinni używać elementów odblaskowych.

Do kierowców apelujemy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania innego uczestnika ruchu drogowego, a podczas wyprzedzania roweru o zachowanie odstępu min. 1 m.

sierż. Julia Szczygielska

Powrót na górę strony