Aktualności

SPOTKANIE W RAMACH DZIAŁAŃ „BEZPIECZNE FERIE 2023”

Data publikacji 24.01.2023

Policjantki z żyrardowskiej komendy w okresie przed feriami organizują spotkania profilaktyczne, na których utrwalają zasady obowiązujące podczas zimowych zabaw na śniegu i zimowego wypoczynku.

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odwiedziły uczniów klas od 1 do 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyrardowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. W trakcie pogadanki przypomniano przede wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na lodowiskach, czy podczas codziennych aktywności. Policjantka przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach oraz przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

 

W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zostały również omówione zasady bezpieczeństwa na stokach, a dzieciom wręczono ulotki ze „śnieżnym dekalogiem”, który zawiera podstawowe zasady dotyczące zachowania ostrożności przy sportach śnieżnych takich jak narty czy snowboard.

 

Spotkania z policjantami mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy uczniów na temat zagrożeń, z którymi czasem mogą się spotkać. Życzymy, aby wypoczynek był przyjemny, a przede wszystkim bezpieczny.

 

sierż. Julia Szczygielska

Powrót na górę strony