Aktualności

O bezpieczeństwie w sieci z Minecraftem

Data publikacji 07.02.2024

Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie w ramach projektu „Bezpieczeństwo w sieci - my to rozumiemy”, dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski przeprowadziła warsztaty z uczniami w Szkole Podstawowej w Radziejowicach. Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy z zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.

Dzisiaj (7.02) w Szkole Podstawowej w Radziejowicach policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP Żyrardów przeprowadziły warsztaty prewencyjne z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition skierowane do uczniów oraz nauczycieli. Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo, dzięki której uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu ze szczególnym uwzględnieniem sieci społecznościowych, uświadomienie czym są dane osobowe i dlaczego trzeba je chronić, przekazanie informacji dotyczących ustawień prywatności w różnorodnych usługach w Internecie oraz przybliżenie zagadnienia ,,śladu cyfrowego”.

st. sierż. Patrycja Sochacka

Powrót na górę strony