Zostań Policjantem !
Każdy kto rozważa służbę w Policji może skontaktować się z wydziałem kadr Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pod numerem telefonu 47 705 81 05 lub 47 705 81 06 celem uzyskania szczegółowych informacji o procesie rekrutacji. Nie zwlekaj, zostań jednym z nas !
-
8 lipca
-
9 września
-
30 października
-
30 grudnia
Celem procesu doboru do służby jest potwierdzenie, czy kandydat spełnia wymienione wymogi oraz wybór najlepszych spośród kandydatów, którzy pozytywnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne i posiadają określone preferencje.
kandydat do służby powinien :
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe,
- posiadać polskie obywatelstwo,
- posiadać nieposzlakowaną opinię,
- być nie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Etapy rekrutacji:
Wymagane dokumenty
Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata dokumentów.
W toku postępowania kwalifikacyjnego kandydat składa w komórce ds. doboru:
- podanie o przyjęcie do służby,
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby w Policji,
- kopie w postaci papierowej dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe
- kopie w postaci papierowej świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie,
- kopia w postaci papierowej książeczki wojskowej albo innego dokumentu potwierdzającego uregulowanie stosunku do służby wojskowej, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową,
- kopie w postaci papierowej innych dokumentów jeżeli obowiązek ich złożenia wynika z odrębnych przepisów.
Formularze kwestionariusza osobowego oraz ankiety bezpieczeństwa osobowego są dostępne na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (pobierz formularz ►)
Dokumenty należy składać w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ul. Chopina 4-6 lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu.
Ocena dokumentów w zakresie ich zgodności z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu
Po złożeniu przez kandydata do służby dokumentów komórka organizacyjna do spraw doboru kandydatów do służby, nadaje kandydatowi do służby numer identyfikacyjny oraz dokonuje ich oceny pod względem ich zgodności z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu. Prawdziwość danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby podlega sprawdzeniu w dostępnych Policji ewidencjach, rejestrach i kartotekach. Podanie niepełnych danych może być powodem przedłużenia postępowania kwalifikacyjnego, natomiast zatajenie prawdy lub podanie nieprawdziwych danych w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby, z godnie z ustawą o Policji, stanowi podstawę do odstąpienia od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.
Etapy prowadzone w szkołach Policji
W komórce ds. doboru kandydat do służby uzyskuje informację o terminie realizacji dwóch następnych etapów postępowania kwalifikacyjnego: testu wiedzy i testu sprawności fizycznej. Kandydat powinien stawić się w wyznaczonej, jednej z pięciu, szkole Policji (Katowice, Legionowo, Piła, Słupsk, Szczytno). KGP, CBŚP, BSWP, CBZC, CLKP albo komenda wojewódzka albo Komenda Stołeczna Policji na obszarze działania przełożonego właściwego w sprawie postępowania kwalifikacyjnego i w miejscu przez niego wskazanym może wobec kandydatów do służby w jednostkach organizacyjnych Policji funkcjonujących na obszarze jego działania oraz komórkach organizacyjnych tych jednostek przeprowadzić test wiedzy oraz test sprawności fizycznej.
Test wiedzy
- jest realizowany w formie testu składającego się z 40 pytań,
- do każdego z pytań zaproponowano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa,
- za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać 1 punkt,
- maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania równa jest 40,
- test ma charakter rankingowy,
- w teście sprawdzana jest wiedza z zakresu funkcjonowania Policji.
Uwaga! zgodnie z § 18 rozporządzenia MSWiA z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji pytania do testu wiedzy opracowuje Akademia Policji w Szczytnie, z wykorzystaniem zgłoszonych przez inne jednostki szkoleniowe propozycji pytań do tego testu.
Przykładowa baza pytań umieszczona jest na stronie internetowej Akademii Policji w Szczytnie.
Test sprawności fizycznej
Po ukończeniu testu wiedzy kandydat w tym samym dniu zostanie poddany testowi sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym.
Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min 41 s.
Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
Zapraszamy do kontaktu - odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Pomożemy skompletować dokumentację. Poradzimy jak przygotować się do poszczególnych etapów rekrutacji. Wszystkie informacje na temat doboru do Policji znajdziesz tutaj
st.sierż.Patrycja Sochacka