Aktualności

DROGÓWKA. Służba z pasją

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Każdego dnia widoczni na drogach miast i powiatów. Niełatwą służbę wielokrotnie łączą z pasją i są obecni wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc.

Obsługa zdarzeń drogowych, zabezpieczenie imprez, eliminowanie nietrzeźwych kierujących, egzekwowanie przepisów ruchu drogowego oraz szerokie działania profilaktyczne to tylko kilka przykładów zadań realizowanych przez policjantów drogówki.

Funkcjonariusze obecni są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Niejednokrotnie świadkowie ludzkich tragedii. Niosąc wsparcie i pomoc rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Pełniąc służbę na drodze, egzekwują naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz eliminują nietrzeźwych kierujących.  Prowadzą szerokie działania profilaktyczne kierowane zarówno do kierujących jak również do pieszych, rowerzystów oraz najmłodszych użytkowników dróg. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki pełnią służbę zarówno statycznie jak i dynamicznie. W sezonie letnim wielu z nich łączy swoją pracę z pasją pełniąc służbę na policyjnym motocyklu.  Jednoślady niejednokrotnie stanowią hobby funkcjonariuszy. Mundurowi muszą posiadać ogromne doświadczenie i umiejętności jazdy jednośladem w różnych warunkach. Służba policjantów na motocyklach to między innymi szybsze dotarcie na miejsce zdarzenia drogowego czy dojazd tam, gdzie trudno dotrzeć radiowozem.

Chcesz być jednym z nas? Wstąp w nasze szeregi i sam doświadcz, jak to jest być policjantem drogówki. 

 

Autor: podkom. Monika Jakubowska

Film DROGÓWKA. Służba z pasją.mp4

Pobierz plik DROGÓWKA. Służba z pasją.mp4 (format mp4 - rozmiar 44.65 MB)

Powrót na górę strony