Aktualności

Gnał blisko 200 km/h, a w aucie blisko 460 „kuców”

Data publikacji 04.07.2024

Sportowe auto, a pod maską ponad 460 koni i jazda z prędkością prawie 195 km/h nie przeszkodziła policjantom z Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymać kierowcy chevroleta corvetty. Przy takiej prędkości kierujący autem narażał własne bezpieczeństwo i innych kierowców na drodze S8.

Wczoraj (4.07) ostrowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali drogę S8. Kierowcy często nie stosują się tam do przepisów ruchu drogowego rozwijając niebezpieczne prędkości. Wczoraj doszło do kolejnej takiej sytuacji. W Nowej Osuchowej policjanci zarejestrowali jazdę chevroleta corvetty. Kierowca tego auta jechał z prędkością prawie 195 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Był to 41-letni mieszkaniec woj. podlaskiego. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł, a na jego koncie pojawiło się też 15 punktów karnych.

To dopiero początek wakacji a na drogach w całej Polsce doszło już do 81 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Niezmiennie głównymi przyczynami tych tragicznych zdarzeń są nadmierna prędkości, a zaraz po niej nietrzeźwość kierowcy. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, by podróż na wakacje nie była ostatnią w ich życiu.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony