Aktualności

Żyrardowscy policjanci uratowali życie mężczyzny

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie uratowali życie mężczyźnie, który był w kryzysie emocjonalnym. St. sierż. Adrian Kantorek oraz st. post Łukasz Niewczas dzięki opanowaniu i skutecznemu udzielaniu pomocy zapobiegli tragedii.

W piątek (5.07) policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Mszczonowie zostali skierowani przez oficera dyżurnego na interwencję domową na terenie gminy Wiskitki. Ze zgłoszenia wynikało, że dochodzi do nieporozumień rodzinnych. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że jedna z osób konfliktu - mężczyzna przed przyjazdem patrolu poszedł do drugiego budynku.

Policjanci pobiegli do wskazanego domu, aby porozmawiać o okolicznościach zgłoszenia. Budynek był zamknięty, dlatego policjanci zajrzeli do środka przez okno i zobaczyli mężczyznę, którego życie było zagrożone. Policjanci natychmiast wybili szybę, weszli do budynku i od razu ruszyli na pomoc mężczyźnie, który był nieprzytomny. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności ratunkowe, w wyniku których poszkodowany odzyskał przytomność przed przyjazdem załogi karetki pogotowia.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji życie mężczyzny zostało uratowane. Przytomny mężczyzna został oddany w ręce lekarzy i przetransportowana do szpitala, gdzie uzyskał specjalistyczną pomoc medyczną.

Pamiętaj!

  • Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych zamieszczonych poniżej.
  • Jeśli jesteś świadkiem, że ktoś próbuje odebrać sobie życie lub czyjeś zachowanie wskazuje na to, że może popełnić samobójstwo, REAGUJ! NATYCHMIAST DZWOŃ NA NUMER ALARMOWY 112.
  • Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 

st. sierż. Patrycja Sochacka/KPP w Żyrardowie

 

Powrót na górę strony