Aktualności

Groził interweniującym policjantom pozbawieniem życia. Teraz jemu grożą 3 lata więzienia

Data publikacji 09.07.2024

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który w czasie interwencji groził policjantom pozbawieniem życia. Mężczyzna odpowie również za znieważenie mundurowych. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

W  minioną sobotę po godz. 17 ciechanowscy funkcjonariusze zostali skierowani do jednego z mieszkań w Ciechanowie w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu mundurowi zastali uczestników zdarzenia. Zgłaszający poinformował, że 34-latek wszczął awanturę, a następnie uderzył przebywającego w mieszkaniu 25-latka. Policjanci wyczuli zapach alkoholu od mężczyzny, którego dotyczyła interwencja. Od samego początku był on wulgarny wobec wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy. 34-latek nie wykonywał wydawanych mu poleceń, zachowywał się agresywnie. Znieważył policjantów słowami wulgarnymi i groził im pozbawieniem życia. Podczas dalszych czynności nadal nie reagował na prośby o uspokojenie się i cały czas kierował wobec funkcjonariuszy groźby.

Awanturnik został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony