Aktualności

Wakacje ze służbą policyjną

We wtorek (9.07) na spotkanie w ramach „Akademii Bezpieczeństwa z Komisarzem Zebrą” do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przyszli uczestnicy półkolonii organizowanej przez Publiczny Ogródek Jordanowski w Radomiu. Uczestnikom przygotowano szereg pokazów oraz omówiono liczne ciekawostki dotyczące wybranych zadań mundurowych.

Na początku, instruktorzy z Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, omówili sposoby wykorzystywania toru przeszkód, na którego terenie odbywały się dzisiejsze zajęcia. Policjanci umożliwili obejrzenie przedmiotów służących do zatrzymywania i sprawdzania osób oraz zaimprowizowali scenkę z momentu zatrzymania osoby stosującej się do poleceń funkcjonariusza, oraz osoby zdecydowanie niestosującej się do wydawanych poleceń.

Następnie, dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o funkcjonariuszach na czterech łapach, czyli psach służbowych wyspecjalizowanych do tropienia, patrolowania, wyszukiwania narkotyków czy zapachów materiałów wybuchowych. Ich służba mocno wspiera zadania realizowane przez funkcjonariuszy na terenie garnizonu mazowieckiego, o czym przypominał przewodnik z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Radomiu.

Kolejnym punktem zajęć na świeżym powietrzu była prezentacja pojazdu do konwojowania oraz jego wyposażenia, którą przeprowadził funkcjonariusz z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu. Natomiast radiowóz oznakowany pokazali funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali naklejki z wizerunkiem maskotki Mazowieckiej Policji – Komisarzem Zebrą, balony oraz wszystkim wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu /Sylwia Szewczyk/

Powrót na górę strony