Aktualności

Nietrzeźwi zatrzymani dzięki zgłoszeniu świadków

Data publikacji 10.07.2024

Dzięki reakcji świadków radomscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Uczestnicy ruchu drogowego mając przypuszczenie, że autami kierują nietrzeźwi mężczyźni natychmiast poinformowali Policję. Okazało się, 23-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, 61-latek ponad 4 promile alkoholu. Stracili już prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

We wtorek (09.07) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał dwie informacje dotyczące kierowania pojazdami najprawdopodobniej przez nietrzeźwych kierowców.

W pierwszym przypadku świadek na ulicy Maratońskiej zauważył pojazd marki Mercedes, którego kierowca jedzie „slalomem” i najeżdża na krawężniki. Natychmiast poinformował o tym mundurowych i wtedy interweniowały policjantki z drogówki. Kierowca zatrzymał pojazd na ulicy Pośredniej, to 61-letni mieszkaniec Radomia. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejna sytuacja miała miejsce na ulicy Przytyckiej. Świadek zauważył pojazd marki Nissan, który jechał od Zakrzewa niemal całą szerokością jezdni. Na miejsce pojechali motocykliści z radomskiej drogówki by to sprawdzić i zatrzymali wskazany pojazd. Za jego kierownicą siedział 23-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Obie sprawy trafią teraz do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach dla nieodpowiedzialnych kierowców. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od tego, czy zareagujemy może zależeć czyjeś życie.  Apelujemy, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony