Aktualności

Dzielnicowi z Pilawy po raz kolejny pomogli osobie potrzebującej

Data publikacji 11.07.2024

Dzielnicowi z Pilawy pomogli kobiecie, która błąkała się po ulicach. Ze zgłoszenia wynikało, że zachowywała się nielogicznie, wyglądała na przegrzaną i mogła potrzebować pomocy medycznej. Okazało się też, że przed przyjazdem funkcjonariuszy oddaliła się w kierunku lasu. Dzielnicowi odnaleźli ją i przekazali załodze karetki pogotowia. Kobieta wymagała przewiezienia do szpitala. To kolejny przykład działania policjantów, którzy udzielają szybkiej pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Wczoraj (10.07) około godz. 17 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał pilne zgłoszenie. Świadkowie przekazali, że w Pilawie znajduje się kobieta, która zachowuje się nieracjonalnie, kładzie się na ulicy, krzyczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że przez wysokie temperatury mogło dojść do przegrzania organizmu. Kobieta miała oddalić się w kierunku lasu.

Na miejsce pośpiesznie pojechali dzielnicowi z Posterunku Policji w Pilawie. Opatrolowali pobliski teren. W niedługim czasie odnaleźli kobietę. Ze względu na panujące upał zaopiekowali się nią i udzielili pierwszej pomocy. Okazało się, że 19-latka pochodzi z powiatu stalowowolskiego. Policjanci przekazali kobietę pod opiekę medyków, którzy zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala.

To kolejny przykład działania policjantów, którzy udzielają szybkiej pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Przypominamy, że wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne osób starszych i dzieci, ale każdy z nas powinien w tym czasie na siebie uważać.

 

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony