Aktualności

Nietrzeźwy kierowca audi przewoził swoje 5-letnie dziecko. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 11.07.2024

Patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie gminy Strzegowo, zauważył kierującego audi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący, zignorował wydawane przez patrol sygnały do zatrzymania się i wjechał w leśną drogę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W samochodzie przewoził swoje 5-letnie dziecko. Był nietrzeźwy (0,6 promila alkoholu). Trafił do policyjnego aresztu. Dziewczynkę przekazano pod opiekę matce. Zatrzymanemu mężczyźnie grożą poważne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło we wtorek, wieczorem (9.07). Patrol ruchu drogowego, dokonał pomiaru prędkości kierowcy audi, jadącemu z prędkością 70 km/h, w terenie zabudowanym. Patrol wydał kierującemu polecenie do zatrzymania się. Kierowca audi, na widok interweniującego patrolu, ominął policjantów i odjechał w kierunku Starogub a następnie wjechał w leśną drogę. Patrol ruszył za uciekającym kierowcą. Mężczyzna, chwilę później zatrzymał się na poboczu drogi. Został natychmiast obezwładniony przez interweniujących policjantów.

Okazało się, że 51-letni mieszkaniec pow. mławskiego przewoził w audi 5-letnią córkę. Dziecko jechało bez fotelika ochronnego. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, był nietrzeźwy, miał ponad 0,6 promila alkoholu. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj (10.07) usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie także przed sądem za liczne wykroczenia drogowe. Sprawą  narażenia dziecka na niebezpieczeństwo oraz nieprawidłowego sprawowania opieki zajął się już sąd rodzinny. Zatrzymanemu grozi  wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

 

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska/KPP w Mławie

Powrót na górę strony