Aktualności

Sierpeccy kryminalni odzyskali skradzioną minikoparkę i lawetę

Data publikacji 13.09.2017

Pod koniec ubiegłego tygodnia sierpeccy kryminalni w dwóch podwarszawskich miejscowościach ujawnili i zabezpieczyli skradzioną blisko miesiąc temu z terenu powiatu sierpeckiego minikoparkę oraz lawetę. Odzyskane pojazdy po wykonanych czynnościach zostały przekazane właścicielowi. Do sprawy został zatrzymany 30-letni mężczyzna.

W połowie sierpnia bieżącego roku mieszkanka podsierpeckiej miejscowości zgłosiła kradzież samochodu dostawczego, lawety oraz minikoparki. Łączna wartość skradzionych pojazdów opiewała na ponad 100 tys. złotych. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kradzież miała miejsce kilka dni wcześniej niż powiadomienie Policji, a sprawcy wykorzystali pozostawione w samochodzie kluczyki oraz dokumenty od pojazdów. Sierpeccy kryminalni od razu zajęli się sprawą. Efektem ich intensywnej pracy było odnalezienie na terenie jednej z posesji w podwarszawskiej miejscowości części skradzionego sprzętu. Odzyskana minikoparka posiadała już ślady usunięcia tabliczki znamionowej.

Dalsza praca funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie miejsca, w którym znajduje się skradziona laweta. Podczas sprawdzenia posesji na terenie innej miejscowości kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną lawetę oraz dowód rejestracyjny.

Policjanci zatrzymali 30-letniego właściciela posesji, na której ujawniono skradzioną minikoparkę. Po wykonanych czynnościach procesowych odzyskane mienie zostało przekazane właścicielowi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego paserstwa za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadal trwają.

 

Autor: st.asp. Krzysztof Kosiorek/AC

Powrót na górę strony