Aktualności

Ugodził nożem kolegę, 24-latek trafił do aresztu

Data publikacji 13.09.2017

Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi 24-letniemu obywatelowi Ukrainy, który w trakcie imprezy kilkukrotnie ugodził nożem 35-latka swojego kolegę. Decyzją sądu mężczyzna dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę na jednym z sochaczewskich osiedli kilka osób zorganizowała sobie grilla. W trakcie imprezy zakrapianej alkoholem doszło do nieporozumienia między dwoma obywatelami Ukrainy. W pewnym momencie 24-latek wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów w klatkę piersiową i brzuch swojemu koledze. Do rannego 35-latka wezwano karetkę pogotowia, którą natychmiast został przewieziony do szpitala. Policjanci szybko pojawili się na miejscu i zatrzymali nietrzeźwego nożownika. Badanie na zwartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

W poniedziałek z policyjnego aresztu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj sochaczewski sąd zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

Powrót na górę strony