Aktualności

Sukces radomskich policjantów. Zatrzymali czwórkę przestępców z TOP listy

Data publikacji 19.09.2017

Sukces radomskich policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu, zatrzymali czwórkę przestępców z listy poszukiwanych. Kryminalni ustalili miejsca ukrywania się 23, 28 i 29-latka oraz 26-letniej kobiety. Wszyscy ukrywali się praktycznie od kilku lat, by nie ponieść odpowiedzialności za popełnione przestępstwa w przeszłości.

Osobę z listy TOP przestępców poszukiwanych na Mazowszu zatrzymali policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu. Mężczyzna był poszukiwany od 4 lat. Rozesłano za nim 4 listy gończe. Poszukiwany był też na podstawie jednego zarządzenia sądu.

Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie 24 oszustw i wyłudzeń, których dokonywał na terenie całego kraju. Ukrywał się od czterech lat. Dopiero po przejęciu sprawy przez kryminalnych z Radomia na początku sierpnia br. udało się namierzyć przestępcę. Został on zatrzymany już następnego dnia w Skarżysku Kamiennej. Nawet rodzina nie wiedziała, że 29-latek mieszka w Polsce, ponieważ działał tak aby wszyscy byli przekonani, że przebywa poza granicami kraju.

Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci zatrzymali również jego partnerkę, która była poszukiwana od stycznia 2017 roku na podstawie listu gończego oraz pięciu zarządzeń sądu. Kobieta, tak jaj jej znajomy dokonywała oszustw i wyłudzeń.

Zarówno zatrzymany mężczyzna, jaki i 26-latka byli kompletnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy.

 

Poszukiwany trzema listami gończymi 23-latek, to kolejna osoba, która nie zamierzała ponieść odpowiedzialności za swoje przestępcze czyny z przeszłości. Mężczyzna ukrywał się od dwóch lat. Jednak i tacy nie są straszni dla „poszukiwaczy” z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po przejęciu sprawy kryminalnym zajęło niespełna dwa tygodnie ustalenie, gdzie ukrywa się przestępca. Młody mężczyzna poszukiwany za szereg przestępstw, w tym rozbój, znieważenie funkcjonariuszy czy używanie przemocy by wymóc określone zachowanie na innej osobie dla „załatwienia” swojej sprawy, to tylko niektóre z jego przewinień. Mężczyzna w sumie ma już na swoim koncie karę do odbycia niemal 4 lat więzienia, do tego zapewne doliczone będzie miał za kolejne znieważenie i napaść na funkcjonariuszy Policji, którego dopuścił się podczas zatrzymania go kilka dni temu. Mężczyzna nie tylko próbował uciec, ale też szarpał, kopał i spryskiwał gazem łzawiącym zatrzymujących go kryminalnych. To jednak nie przeszkodziło policjantom w jego ujęciu, którego dokonali po krótkim pościgu. 23-latek został zatrzymany we Wrocławiu.

 

Kolejnym sukcesem było zatrzymanie 28-latka, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Zambrowie oraz siedmioma zarządzeniami sądu w Ostrołęce. Mężczyzna jest podejrzewany o rozboje, pobicia, kradzieże, włamania, oszustwa, uszkodzenie ciała i nie płacenie alimentów. W sumie ma do odbycia wyroki na 6,5 roku więzienia. Mężczyzna ukrywał się przez ostatnie cztery lata. Został zatrzymany w tydzień po przejęciu poszukiwań przez policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej. 28-latek zupełnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy, którzy „namierzyli” go w Wałbrzychu.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni ubiegłego roku. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony