Aktualności

Złodzieje kół zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku

Data publikacji 20.09.2017

Wczoraj wieczorem policyjni wywiadowcy z siedleckiej KMP na gorącym uczynku zatrzymali trzech młodych mężczyzn którzy odkręcali koła od vw. W samochodzie należącym do mężczyzn mundurowi odnaleźli także narkotyki.

Wywiadowcy patrolując wieczorem ulice Siedlec ujawnili próbę kradzieży kół z vw zaparkowanego na ul. Składowej. Jedno z kół auta było już odkręcone. Na widok nieumundurowanych policjantów trzej młodzi mężczyźni próbowali uciec, ale policjanci uniemożliwili im ucieczkę zajeżdżając drogę samochodem służbowym.

Jeden z mężczyzn miał w rękach lewarek, kolejny - klucz do odkręcania śrub. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn (29, 33, 38 lat). Na miejscu zdarzenia przeszukano nissana należącego do jednego z mężczyzn. W aucie, w kieszeni bluzy dresowej, znaleźli torebkę foliową z narkotykami.

Mężczyzn przewieziono do KMP Siedlce celem wyjaśnienia sprawy. Jak się okazało, mężczyźni postanowili ukraść koła, ponieważ właściciel samochodu był winien pieniądze jednemu z nich. Nie mogąc wyegzekwować długu, postanowili spieniężyć koła jego samochodu. Dzisiaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz usiłowanie kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony