Aktualności

Ruszyła akademia dla dzielnicowych – przeszkoleni i z materiałami profilaktycznymi wyjdą w teren

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu już po raz drugi dzięki dofinansowaniu z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017”, tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych DELTA, realizuje projekt w ramach celu szczegółowego „Dzielnicowy bliżej nas”.

Tegoroczne przedsięwzięcie pn. „Akademia dzielnicowego-razem dla lokalnego bezpieczeństwa”, składa się z kilku etapów, w tym cyklu 14 szkoleń, z których pierwsze odbyło się 21 września w Radomiu. Kolejne odbywać się będą także w Płocku, Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie, a ich głównym celem jest podniesienie jakości realizowanych zadań przez dzielnicowych w zakresie profilaktyki społecznej.

Do udziału w charakterze prelegentów zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, którzy przedstawiają wybrane metody i techniki aktywizujące, a także zasady autoprezentacji wpływające na budowanie profesjonalnego wizerunku. Na pierwszym szkoleniu, Renata Stoczkowska i Dorota Jasińska, w niezwykle przystępny i interesujący, a jednocześnie profesjonalny sposób przedstawiły te zagadnienia, wyposażając dzielnicowych w wiedzę, którą będą wykorzystywać w trakcie spotkań ze społeczeństwem, a także wystąpień publicznych.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Obecni w Radomiu bryg. Karol Kierzkowski i kpt. Konrad Neska w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym i występującymi w tym czasie zatruciami czadem oraz pożarami przypomnieli dzielnicowym o zasadach bezpieczeństwa, z którymi policjanci będą docierać do mieszkańców w swoich rejonach służbowych.

Na zakończenie szkolenia każdy z jego uczestników otrzymał pakiet materiałów profilaktyczno-edukacyjnych adresowanych do różnych grup odbiorców, stworzonych w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń.

Udział w szkoleniach jest punktem wyjściowym, ponieważ istotą tegorocznego projektu jest zorganizowanie przez wszystkich dzielnicowych lokalnych inicjatyw profilaktycznych, w tworzeniu i realizacji których policjanci będą mogli wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem na rzecz mieszkańców w swoim rejonie służbowym. Dla zmotywowania dzielnicowych w podejmowaniu takich działań, w projekcie „Akademia dzielnicowego-razem dla lokalnego bezpieczeństwa” zaplanowano 5 nagród dla najlepszych inicjatyw, które nie tylko będą miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa, ale także będą wpływały na wzrost poczucia bezpieczeństwa i integrowały lokalną społeczność.

 

Autor: podinsp. Katarzyna Kucharska/RJ

  • Dzielnicowi zdobytą wiedzę będą wykorzystywać w trakcie spotkań ze społeczeństwem
  • Dzielnicowi zdobytą wiedzę będą wykorzystywać w trakcie spotkań ze społeczeństwem
  • Dzielnicowi zdobytą wiedzę będą wykorzystywać w trakcie spotkań ze społeczeństwem
Powrót na górę strony