Aktualności

Strażaków i policjantów kręci bezpieczeństwo

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu promowali bezpieczeństwo na drogach w czasie IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP Powiatu Radomskiego. Dzięki przychylności szefostwa radomskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz prezesa zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Radomiu mundurowi z obu służb będą razem krzewić postawy pro społeczne w czasie spotkań z młodzieżą ramach programów „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „B&N”.

Zawody odbyły się w minioną niedzielę na stadionie miejskim MOSIR w Radomiu. Swoje stanowisko mieli na imprezie funkcjonariusze „drogówki” KWP zs. w Radomiu, którzy promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Każdy z gości, jak również uczestnicy zawodów mogli na specjalnie przygotowanym stoisku zgłębić wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obejrzeć filmy poruszające ważne aspekty ruchu drogowego oraz uzyskać od funkcjonariuszy niezbędne porady i informacje w tym zakresie.

Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w licznych konkursach z nagrodami, a dorośli pokonać ułożony slalom mając założone alkogogle - służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.

Dzięki przychylności szefostwa radomskiej Państwowej Straży Pożarnej - p.o. Komendanta Miejskiego - st. bryg. Sławomira Podsiadłego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Pawła Tuzinka w działania, które prowadzą mazowieccy policjanci włączyli się zawodowi strażacy z Radomia oraz ochotnicy z powiatu radomskiego.

Działania mazowieckich policjantów wpisały się także w ogólnopolski program profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo”, a także akcję „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, którego inicjatorem jest KWP zs. w Radomiu i poprzez który mundurowi chcą pokazać, że Policja może kojarzyć się nie tylko z represją, ale przede wszystkim z profilaktyką.

 

 

Autor: st. sierż. Marcin Sawicki

Powrót na górę strony