Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań trzech grzybiarek

Data publikacji 25.09.2017

Kilkugodzinne poszukiwania 82-letniej grzybiarki zakończyły się szczęśliwie. Kobieta została odnaleziona cała i zdrowa. Dwie grzybiarki odnaleźli także policjanci z Gostynina.

Do zaginięcia doszło wczoraj po południu w lesie nie opodal miejscowości Augustów w gminie Grabów nad Pilicą. Do poszukiwań zostali skierowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą, patrole z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Do pomocy włączyli się strażacy z OSP oraz policjanci z Białobrzegów. 82-latka samotnie wyszła do lasu zbierać grzyby. Od godziny 17 najbliżsi szukali kobiety sami. Kiedy do wieczora nie powróciła, rodzina zaalarmowała policję.

Z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne - padający deszcz funkcjonariusze z Kozienic nie przerywali poszukiwać sprawdzali wszystkie drogi leśne jeżdżąc radiowozami i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Około godz. 23 kobietę udało się odnaleźć w niedalekiej odległości od miejscowości Dobieszyn, położonej około 7 kilometrów od miejsca zaginięcia.

Policjanci szybko potwierdzili, że to zaginiona 82-latka. Kobieta nie miała żadnych obrażeń, była tylko lekko zziębnięta i przemoczona. Na miejsce funkcjonariusze wezwali karetkę. Załoga pogotowia udzieliła zaginionej niezbędnej pomocy. Powróciła do swojej rodziny .

W piątkowy wieczór gostynińscy policjanci brali udział w poszukiwaniach dwóch kobiet w wieku 58 i 32 lat, które zgubiły się w lesie, po wcześniejszym odłączeniu się od 62-letniego mężczyzny. Cała trójka, po południu, przyjechała z Kutna na grzyby do lasu w okolicach Marianowa Sierakowskiego.

Po dwóch godzinach 62-latek zorientował się, że towarzyszące mu żona i córka oddaliły się w nieznanym mu kierunku. Na początku sam prowadził poszukiwania. Dopiero około godz. 20.30 kutnowianin powiadomił dyżurnego gostynińskiej Policji o zaginięciu kobiet. Na miejsce od razu zostali wysłani policjanci, zaalarmowani zostali również strażacy. Na szczęście, po niespełna godzinie, dzielnicowym udało się odnaleźć kobiety w lesie. Po upewnieniu się, że nie potrzebują one pomocy lekarskiej, wyprowadzili je bezpiecznie na skraj lasu, gdzie przekazane zostały 62-latkowi.

Policja przypomina, że na każde grzybobranie warto iść z osobą towarzyszącą. Jeżeli musimy iść sami, należy poinformować o tym najbliższych oraz zabrać ze sobą telefon komórkowy lub inne urządzenia posiadające lokalizatory GPS.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/mł.asp. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony