Aktualności

Sztafeta rowerowa niosąca pomoc zawitała do Radomia

Data publikacji 27.09.2017

Ponad 4000 kilometrów, ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a na to wszystko 23 dni – to plan sztafety rowerowej „Kręcimy dla Marcina”. Przedstawiciele różnych służb mundurowych, zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze”, przejadą na rowerach przez Polskę, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie policjanta z Rzeszowa. Akcję „Kręcimy dla Marcina” patronatem honorowym objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Wczoraj sztafeta wjechała na teren Mazowsza i przejechała przez Radom i Szydłowiec.

Grupę „Mundur na rowerze” zapoczątkowali policjanci, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Żołnierze Wojska Polskiego. Grupa chciała okrążyć na rowerach Polskę. Jednak ilość chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu tak się rozrosła, że pomysłodawcy postanowili zmienić jego formę na sztafetę rowerową.

Wczoraj sztafeta dojechała do Radomia. Kolarzy na herbatę zaprosił naczelnik WRD KWP zs. w Radomiu - mł. insp. Jacek Mnich, a mundurowi dostali na dalszą drogę odblaski.

Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Józef Bąk, a także Jan Faber - Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

W sztafecie ma wziąć udział ponad 150 rowerzystów – funkcjonariuszy różnych służb z całego kraju. Ma ona wystartować 22 września 2017 roku z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim, a jej zakończenie planowane jest na 14 października w Białymstoku. W ostatnim tygodniu września sztafeta ma wjechać na teren Podkarpacia. Rowerzyści przejadą przez Rzeszów, Krosno, Jasło i Dębicę.

Dla osób, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy: Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Odział w Przemyślu, ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl, 90 8642 1155 2015 1506 0396 0003 w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina.

 

  • Sztafeta rowerowa niosąca pomoc zawitała do Radomia
  • Kolarzy na herbatę zaprosił naczelnik WRD KWP zs. w Radomiu - mł. insp. Jacek Mnich
Powrót na górę strony