Szybka i zdecydowana reakcja policjantów uratowała życie 17-latki
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy monitorowali sieć Internet, poinformowali policjantów z Makowa Mazowieckiego, że życie młodej kobiety może być zagrożone. Makowscy mundurowi błyskawicznie dotarli do nastolatki, zapewniając jej pomoc w kryzysie emocjonalnym. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach wsparcie można uzyskać pod całodobowym numerem 116 111 – telefonem zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
W niedzielę (18.05) dyżurny makowskiej policji otrzymał informację z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji, że najprawdopodobniej życie 17-letniej mieszkanki pow. makowskiego może być zagrożone. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów, w tym dyżurnego, szybko dotarli do miejsca zamieszkania nastolatki.
Mundurowi w domu dziewczyny zastali jej mamę, która nieświadoma zagrożenia powiedziała, że córka śpi w swoim pokoju. Jak się okazało, życie nastolatki było zagrożone. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów pomoc dotarła na czas. 17-latka w kryzysie emocjonalnym trafiła do szpitala, gdzie uzyskała pomoc.
Ten przypadek pokazuje, jak ważna jest szybka i skuteczna reakcja służb w takich sytuacjach.
Każdy z nas może poczuć inną emocję, mieć w głowie różne myśli. Bez względu na to, czy taka sytuacja wywołuje niepokój, poczucie bezradności bardzo ważne jest, abyśmy nie pozostawali z taką informacją sami.
116 111 to telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.
W telefonie zaufania pracują specjaliści: psycholodzy i pedagodzy – konsultantki i konsultanci.
podkom. Monika Winnik