Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał włamywacza

Data publikacji 11.10.2017

Będący po służbie policjant z zespołu operacyjno-rozpoznawczego z Komisariatu I Policji w Radomiu zatrzymał 34-latka, który chciał włamać się do samochodu. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie odbywał zaległą karę pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem na osiedlu Gołębiów II. Będący po służbie policjant, z okna swojego mieszkania zauważył mężczyznę, który kręci się na parkingu i zagląda do zaparkowanych przed blokiem aut. Funkcjonariusz postanowił to sprawdzić, wyszedł na parking i zobaczył mężczyznę, który z łamakiem do zamków chce włamać się do jednego z samochód. Policjant natychmiast zareagował, a sprawca zaczął uciekać. Poinformował dyżurnego radomskiej policji o sytuacji, a sam ruszył w pościg i po chwili zatrzymał mężczyznę i przekazał umundurowanemu patrolowi.

Jak się okazało to 34-letni mieszkaniec Radomia, w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i za przestępstwo to będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Dodatkowo jak ustalili policjanci, mężczyzna kilka dni przed zatrzymaniem powinien stawić się w areszcie śledczym w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony