Aktualności

Sochaczewscy policjanci zabezpieczają kolejne narkotyki

Data publikacji 17.10.2017

W miniony weekend policjanci z sochaczewskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Pierwszy z nich wpadł podczas kradzieży tarczy szlifierskiej wartej kilkadziesiąt złotych. Drugi zakłócał ciszę nocną, a podczas legitymowania funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę i ekstazy . Obydwaj odpowiedzą teraz za przestępstwa z ustawy o zapobieganiu narkomanii.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę. Policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. Na miejscu policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec gminy Teresin ukradł tarczę do szlifierki wartą kilkadziesiąt złotych. Podczas sprawdzania czy jest to jego jedyny łup, funkcjonariusze sprawdzili też jego odzież. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie 20 torebek z zawartością zielonego suszu. Mężczyzna został zatrzymany. Gdy policjanci pojechali na przeszukanie jego mieszkania, znaleźli pudełko z kolejnymi porcjami środków odurzających, a w pobliskim lesie 12 krzewów konopi, których właścicielem był zatrzymany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 500 gramów gotowego suszu, a także rośliny.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do drugiego zatrzymania doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z zakłócaniem ciszy przez trzech młodych mężczyzn. Podczas legitymowania 20-latków, jeden z nich wyjątkowo się denerwował. Chwilę później policjanci poznali tego przyczynę – okazało się, że mężczyzna chował pod butem torebkę foliową z różową tabletką, a pod spodniami miał 7 torebek z marihuaną. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

Powrót na górę strony