Aktualności

Przasnyski dzielnicowy czwarty w kraju

Asp. Paweł Rykowski zajął czwarte miejsce podczas Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które odbyły się pod koniec minionego tygodnia na terenie Szkoły Policji w Katowicach.

W zawodach uczestniczyło 34 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie i komendę stołeczną Policji w kraju. Garnizon mazowiecki reprezentowali st. asp. Tomasz Karpiński z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej Komendy Powiatowej Policji Mławie i asp. Paweł Rykowski z Komisariatu Policji w Chorzelach Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W trakcie zawodów rozegrano 5 konkurencji: test wiedzy, strzelanie sytuacyjne, pierwsza pomoc przedmedyczna, symulacja - przyjęcia interesanta i symulacja czynności w służbie patrolowej. W klasyfikacji generalnej indywidualnej 4 miejsce w kraju wywalczył asp. Paweł Rykowski. Asp. Rykowski był w ścisłej czołówce najlepszych strzelców w kraju wśród dzielnicowych. Zajął 2 miejsce w konkurencji strzelanie i został uhonorowany okolicznościowym dyplomem przez Komendanta Głównego Policji insp. dr Jarosława Szymczyka. W klasyfikacji indywidualnej 25 pozycję w kraju zajął st. asp. Tomasz Karpiński, który wyróżniał się ogromnym zaangażowaniem i koncentracją.

Osiągnięte wyniki w poszczególnych konkurencjach pozwoliły na uplasowanie się reprezentacji garnizonu mazowieckiego w klasyfikacji drużynowej na 6 miejscu. Podczas zawodów wszyscy zawodnicy reprezentowali wyrównany poziom wiedzy i umiejętności zawodowych, którego wymiarem są niewielkie różnice punktowe wśród czołowych dzielnicowych. Zaszczytny tytuł najlepszego dzielnicowego w kraju przypadł w udziale st. asp. Jarosławowi Bartczakowi z KWP w Opolu.

 

Autor: podinsp. Wojciech Madej/RJ

Powrót na górę strony