Aktualności

Walentynkowa lekcja bezpieczeństwa – Z miłości do bezpieczeństwa – bądźmy bezpieczni na drodze!

Data publikacji 13.02.2026

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale także dobra okazja, by przypomnieć o bezpieczeństwie na drodze. Z tej okazji policjantki z mazowieckiej drogówki spotkały się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie, które przygotowały wyjątkowe, walentynkowe serduszka z hasłami zachęcającymi do ostrożnej i odpowiedzialnej jazdy.

Najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem kolorowali kartki z krótkimi ale jakże bardzo ważnymi przesłaniami, takie jak „Kochasz? Zwolnij” czy „Noś odblask – ktoś Cię kocha”. Następnie wręczali swoje walentynki bliskim.

Uśmiech, życzliwe słowa i symboliczne serduszka przypominały, że najpiękniejszym prezentem dla bliskich jest bezpieczny powrót do domu.

Tego dnia dzieci stały się małymi ambasadorami bezpieczeństwa, a ich walentynkowy przekaz spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Pamiętajmy, że troska o innych to także odpowiedzialne zachowanie na drodze – każdego dnia, nie tylko od święta.

 

podkom. Paulina Wołczyńska/WRD KWP zs. w Radomiu

 

Film Walentynkowa lekcja bezpieczeństwa

Pobierz plik Walentynkowa lekcja bezpieczeństwa (format mp4 - rozmiar 13.57 MB)

Powrót na górę strony