Aktualności

Na Mikołajki w prezencie - bezpieczeństwo! Od policjantów i szczypiornistek

Data publikacji 06.12.2016

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. By ograniczyć tragiczne skutki tego typu zdarzeń policjanci z mazowieckiej „drogówki” podejmują różne działania prewencyjne. Tym razem funkcjonariuszy z mazowieckiej „drogówki” wsparły piłkarki ręczne drużyny AZS EUST Radom. Wspólnie rozdawali mieszkańcom Przysuchy odblaski.

W ramach kampanii profilaktycznej „Odblaskowe Mikołajki” realizowanej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mazowiecka „drogówka” wraz z piłkarkami ręcznymi z drużyny AZS EUST Radom wyruszyła do Przysuchy. Sportsmenki wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Przysusze na miejscowym targowisku wręczali elementy odblaskowe.

Akcja miała na celu promowanie bezpieczeństwa poprzez używanie elementów odblaskowych w szczególności przez pieszych oraz noszenie ich nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również na terenach miejskich.

Działania mazowieckich policjantów wpisują się w program profilaktyczny „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, którego inicjatorem jest KWP zs. w Radomiu i poprzez który mundurowi chcą pokazać, że Policja może kojarzyć się nie tylko z represją, ale przede wszystkim z profilaktyką.

podkom. Emilia Kosma

Powrót na górę strony