Aktualności

Policjanci i prokuratorzy pracują nad sprawą grupy przywłaszczającej samochody z wypożyczalni. Kolejne dwie osoby zostały aresztowane

Data publikacji 12.09.2016

Od kilku miesięcy policjanci z KWP zs. w Radomiu oraz prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Radomiu rozpracowują grupę przestępczą przywłaszczającą samochody. Po ostatnich publikacjach w mediach do aresztu trafili kolejni jej dwaj członkowie. Śledczy odzyskali siedem samochodów o wartości ponad 600 tys. zł.

Ostatnie miesiące to czas wytężonej pracy policjantów Wydziałów Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego KWP zs. w Radomiu oraz prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Śledczy pracują nad sprawą grupy przywłaszczającej samochody z wypożyczalni. Przestępcy działali na terenie całego kraju. Na początku lipca 2016 r. na stronie internetowej radomskiej komendy oraz w mediach ukazał się komunikat, w którym opublikowano wizerunek osoby mogącej mieć związek z przestępstwami. Dane pochodziły ze skradzionego dowodu osobistego. Wypożyczane samochody przekazywane były kolejnym członkom grupy, a oni zaś odsprzedawali je paserom. Przestępcy działali też wykorzystując do tego dowód 24-letniego mieszkańca Piaseczna. „Słup” otrzymywał za użyczenie „twarzy” pieniądze w kwocie od 2 do 3 tys. zł.

Kres przestępczej działalności położyli policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu. Na terenie Warszawy oraz Sopotu zatrzymali cztery osoby podejrzewane o oszustwa. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Informacja o zatrzymaniach ponownie trafiła na stronę internetową KWP zs. w Radomiu, a za jej pośrednictwem do mediów ogólnopolskich. Do mediów jeszcze raz trafił wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Po publikacji telefony w radomskiej komendzie rozdzwoniły się. Osoby, które zostały oszukane przez osobę ze zdjęcia zaczęły przekazywać cenne informacje. Wszelkie informacje były szczegółowo sprawdzane. Policjanci kilka dni temu na terenie Gdańska i Poznania zatrzymali dwie osoby, w tym mężczyznę ze zdjęcia. Okazał się nim 47-latek z powiatu gdańskiego. Drugi z zatrzymanych, to 32-latek. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu obaj mężczyźni trafili do aresztu, gdzie spędzą, podobnie, jak wcześniej zatrzymani, najbliższe 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Grupa podejrzana jest o wyłudzenie co najmniej 17 samochodów osobowych i ciężarowych. Do przestępstw dochodziło od początku roku na terenie Warszawy, Łodzi, Katowic, Poznania i Gdańska. W wyniku prowadzonych działań policjanci odzyskali siedem aut, w tym toyoty, nissana, lexusa, renaulta, citroena i mercedesa. Wartość pojazdów to kwota ponad 600 tys. zł.

Jak podkreślają prowadzący sprawę, nie jest ona nadal zakończona. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania. Właściciele wypożyczali samochodów z wyżej wymienionych miast, którzy w ostatnich miesiącach stali się ofiarami oszustów proszeni są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, tel. 48 345 2165, 48 345 2181 lub z najbliższą jednostką Policji.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony