Aktualności

Podsumowanie projektu „W świecie cyberprzestrzeni - o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”

Data publikacji 17.12.2018

„W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”, który uzyskał dofinansowanie z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

13 grudnia odbyło się szkolenie w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy” dla policjantów i pracowników Policji komórek ds. profilaktyki społecznej z terenu garnizonu mazowieckiego oraz dla pracowników Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych Delta. Szkolenie uroczyście rozpoczęła podinsp. Agnieszka Guza Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Pracownicy Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej przeprowadzili zajęcia z zakresu zagrożeń w cyberprzestrzeni m.in. dotyczące prywatności w hiperpołączonym świecie, działań zespołu CERT Polska, nielegalnych i szkodliwych treści w Internecie, nadużywania Internetu, cyberprzemocy czy fakenews.

Ponadto pracownicy MSCDN przeszkolili uczestników szkolenia z autoprezentacji oraz metod i technik aktywizujących. W trakcie spotkania pokazano także działania zrealizowane w ramach projektu tj.: 1. EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNĄ GRĘ KOMPUTEROWĄ 2. 5 SPOTÓW profilaktycznych: cyberbullying, seksting, cyberstalking, grooming, phishing. 3. MATERIAŁY PROFILAKTYCZNE: 80 sztuk pendrive o pojemności 8GB (ze zgranymi na nie materiałami, prezentacjami, spotami oraz filmami nagranymi w ramach projektu), 500 sztuk płyt DVD z wgraniem na nie zwycięskiej gry, która zostanie wyłoniona w ramach projektu, 10 000 sztuk książeczek - broszurek z opisanymi cyberzagrożeniami (cyberbullying, seksting, cyberstalking/hejting, grooming, phishing), 5 000 sztuk notesów. 4. STRONA INTERNETOWA
 

Autor: podkom. Irmina Małek-Przepiórka

Powrót na górę strony